۷ نکته حرفه‌ای برای تدوین فیلم که باید بدانید

تدوین حرفه ای فیلم

تدوین فیلم یعنی کات کردن و مونتاژ قسمت‌های مختلف از یک ویدیو و فیلم که این کار را ادیتور انجام می‌دهد و باعث کامل شدن جنبه دید کارگردان فیلم می‌شود و محتوا را به‌گونه‌ای سازمان‌یافته به مخاطب منتقل می‌کند.

انتخاب‌های خلاقانه یک تدوینگر به تکمیل کردن خط فکری تهیه‌کننده و کارگردان و به تصویر کشیدن نهایی پروژه کمک بسیاری می‌کند.

اگر شما هم ازجمله افرادی هستید که به‌تازگی وارد عرصه ویرایش ویدیو شده‌اید، ممکن است ندانید از کجا شروع کنید. در اینجا ۷ نکته حرفه‌ای برای تدوین فیلم که باید بدانید، آورده شده است.

 

نکته مهم در تدوین فیلم توجه به نور است
نکته مهم در تدوین فیلم توجه به نور است

 

نکات تدوین فیلم که برای داشتن ادیت حرفه‌ای به شما کمک می‌کند:

 

 • یک فهرست پروژه تهیه کنید

هنگامی که یک پروژه بزرگ را برای اولین بار ویرایش می‌کنید، آسان‌ترین کار این است که همه فایل‌ها را روی دسکتاپ خود قرار دهید خوب، ساده بگویم، این کار را نکنید. هر بار که یک پروژه ویرایش را شروع می‌کنید، باید یک فهرست راهنمای پروژه ایجاد کنید.

یک پوشه مختص پروژه ایجاد کنید و در داخل آن پوشه، چند پوشه دیگر با برچسب‌هایی مانند فیلم خام، صدا، موسیقی، عکس، گرافیک و غیره داشته باشید. همه مواد را با توجه به نوع آنها در این پوشه‌ها قرار دهید. همچنین بهتر است هر فایل جداگانه را با توضیح مختصری از محتوای آن نام‌گذاری کنید.

سازمان‌دهی پروژه به این روش باعث می‌شود که همه‌چیز به‌راحتی در دسترس باشد و منجر به گردش کار سریع شود.

 

 • عدد دو، عدد جادویی است

هارد دیسک‌ها و کارت‌های حافظه ممکن است در زمانی که انتظارش را ندارید از کار بیفتند، بنابراین ایمن‌تر است که یک کپی از فهرست پروژه خود را در مکانی جداگانه نگه دارید. فضای ابری کافی است، اما ممکن است با سرعت آپلود و قسمت‌های سیو سازی محدود شوید. همیشه بهترین کار این است که کپی را روی رایانه خود و روی یک هارد دیسک خارجی نگه دارید.

 

اگر می‌خواهید پس از پایان پروژه، آرشیو همه‌چیز را نگه دارید، فایل‌ها را به درایو خارجی دوم منتقل کنید و آنها را از رایانه خود حذف کنید. به این ترتیب، در حالی که هنوز دو نسخه از پروژه در اختیار دارید، فضایی را در رایانه خود آزاد خواهید کرد.

 

مقاله مرتبط:

تدوینگر کیست؟

در تدوین فیلم، از داستان سرایی استفاده کنید
در تدوین فیلم، از داستان سرایی استفاده کنید

 

شاید دوست داشته باشید نحوه ساخت تیزر تبلیغاتی را بیاموزید. برای این منظور می توانید مقاله ای را که به شما معرفی می کنیم مطالعه نمایید: نحوه ساخت تیزر تبلیغاتی حرفه ای

 

 • رنگ‌بندی را فراموش نکنید

رنگ‌آمیزی از دو جزء تشکیل شده است: تصحیح رنگ و درجه‌بندی رنگ. این دو از مراحل مهم ویرایش هستند که نباید از آنها چشم‌پوشی کنید، مهم نیست که فیلم شما چقدر با کیفیت یا خوب ویرایش شده باشد؛ تصحیح رنگ، فرآیند تنظیم ابزارهای ویرایش استاندارد مانند روشنایی، کنتراست و اشباع برای دستیابی به رنگ‌آمیزی یکسان در تمام کلیپ‌ها ضروری است. مطمئن شوید که همه‌چیز دارای رنگ طبیعی است – همان‌طور که چشم انسان آن را درک می‌کند. این مرحله ویرایش برای سازگاری بصری بسیار مهم است.

 

 • داستان بگویید

همیشه هنگام ویرایش، یک داستان بگویید و اصول داستان سرایی را به خاطر بسپارید: شروع، میانه، پایان.

ویرایش گران، از بهترین داستان نویسان هستند. بدون آنها، شما مجموعه‌ای از عکس‌های تصادفی را خواهید داشت که هیچ چیز نمی‌تواند آنها را به هم متصل کند.اما ادیتورها ساختار ویدئوی تمام شده را فراهم می‌کنند.

 

 • از نور مناسب استفاده کنید.

نورپردازی یکی از مهم‌ترین عواملی است که بر کیفیت و حرفه‌ای بودن کار شما تأثیر می‌گذارد، بنابراین آن را به یکی از اولویت‌های اصلی خود در طول فیلم‌برداری تبدیل کنید. اگر در تدوین و یا حتی هنگام فیلم بردای، از نور مناسب استفاده نشود کیفیت کار به مقدار قابل‌توجهی پایین می‌آید و خروجی تاثیرگذاری نخواهید داشت.

بنابراین در هنگام تدوین فیلم، به نورپردازی متناسب با فضا، توجه ویژه داشته باشید.

توجه به نور، یکی از مهم‌ترین موارد در میان ۷ نکته حرفه‌ای برای تدوین فیلم است.

 

 • برای انتخاب و ویرایش موسیقی مناسب حداکثر زمان را بگذارید

موسیقی را طوری ویرایش کنید که بزرگ‌ترین و شدیدترین بخش‌های آن در لحظات مناسب در برش اتفاق بیفتد. این کار بیننده را راهنمایی می‌کند و به او اجازه می‌دهد تا بداند آنچه که تماشا می‌کند به نوعی مهم است.

نوع موسیقی، یکی از مهم‌ترین عواملی است که باعث همراهی مخاطب و دریافت حس فیلم توسط او می‌شود.

 

در تدوین فیلم به انتخاب موسیقی توجه ویژه داشته باشید
در تدوین فیلم به انتخاب موسیقی توجه ویژه داشته باشید

 

 

 • تسلط بر میانبرهای صفحه‌کلید

یادگیری کلیدهای میانبر ضروری برای ویرایش ویدیو باعث صرفه‌جویی در وقت شما می‌شود. ویرایشگرهای حرفه‌ای این میانبرهای صفحه کلید را مانند پشت دست خود می شناسند. استفاده از میانبرهای صفحه کلید فرآیند ویرایش ویدیو را تا حد زیادی ساده و سرعت می بخشد. هرچه سریع‌تر این میانبرها را بیاموزید، بیشتر می‌توانید روی جنبه‌های دیگر ویرایش ویدیو تمرکز کنید.

 

اگر قصد ساخت فیلم تبلیغاتی را دارید، حتماً پروژه خود را به فرد یا شرکتی که تجربه کافی در این زمینه دارد بسپارید.

 

تأثیر ادیت فیلم

آخرین و حیاتی‌ترین مرحله تولید ویدئو، ویرایش است. ویرایش ویدیو را می‌سازد یا خراب می‌کند. اگر در تولید محتوا کار می‌کنید، دانستن برخی از مهارت‌های ویرایش ویدیو در کیفت نهایی، تأثیرگذار است.

طبق Wordstream، ۵۱٪ از متخصصان بازاریابی می‌گویند که ویدیو نوعی از محتوا است که بالاترین بازگشت سرمایه را دارد. از این رو، نمی توان انکار کرد که ویدیوهای چشم‌نواز و جذاب پتانسیل بسیار زیادی برای ایجاد درآمد بالاتر دارند.

 

با این حال، اگر تازه کار هستید، یادگیری مهارت‌های ویرایش ویدیو می‌تواند زمان بر باشد. می‌توانید از یک ویرایشگر ویدیوی آنلاین برای یادگیری اصول ویرایش ویدیو نیز استفاده کنید. در این مقاله، ما سعی کردیم تا  ۷ نکته حرفه‌ای برای تدوین فیلم را گردآوری کنیم تا به کمک آن‌ها خروجی بهتری داشته باشید.

 

همچنین مطالعه کنید:

مونتاژ فیلم چیست؟ و چه تغییری بر روی فیلم ایجاد می کند؟

 

ویدیو از جذاب‌ترین انواع تولید محتواست
ویدیو از جذاب‌ترین انواع تولید محتواست

 

ادیتور فیلم، یک چشم‌انداز تازه ارائه می‌دهد که می‌تواند خط فکری و نمایشی و سینمایی یک فیلم را اصلاح کند. آنها شخصیت و دیدگاه را در داستان سرایی شکل می‌دهند تا از هر نما معنای جدیدی را منتقل کنند.

 

اگر برای نحوه تدوین فیلم به منبع خارجی و اصلی نیاز دارید، می توانید به این لینک مراجعه کنید.

 

مراحل کلی ادیت

در مجموع، در اینجا یک تفکیک سریع از روند ویرایش آمده است:

 

 • تمام فیلم‌های مربوط به همه صحنه­های گرفته شده، وارد قسمت ادیت می‌شوند
 • نماها بر اساس صحنه‌ها و عکس‌ها سازمان‌دهی می‌شوند.
 • تمام فیلم‌ها حداقل یک بار مشاهده می‌شوند.
 • یک برش مونتاژ ایجاد می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *