عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی چیست و چگونه باید انجام داد ؟

ممکن است تا به حال نام عکاسی صنعتی را شنیده باشید، اما در مورد اینکه از چه چیزی تشکیل شده یا چه نوع تصاویری در این صنعت تولید می شود، کاملاً واضح نیستید. اگر می خواهید تمام شک های خود را برطرف کنید و یک بار برای همیشه بدانید که عکاسی صنعتی چیست، فقط باید به خواندن ادامه دهید.ما نه تنها توضیح می دهیم که عکاسی صنعتی چیست، بلکه نکاتی را نیز برای انجام آن به شما ارائه می دهیم و بهترین لوازم جانبی را به شما توصیه می کنیم تا بتوانید اکنون آن را عملی کنید. به خواندن ادامه دهید!

بطور کلی عکاسانی که به عکاسی صنعتی اختصاص دارند از محصولات، ماشین‌های صنعتی، تجهیزات و کارگران یک کارخانه عکس می‌گیرند. این نوع عکس‌ها در وب‌سایت‌های شرکت‌ها و در کمپین‌های بازاریابی آن‌ها که می‌تواند از انتشارات در مجلات، بروشورها، تبلیغات یا انتشارات در شبکه‌های اجتماعی باشد، استفاده می‌شود.

عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی

کاربرد عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی در بخش هایی مانند ساخت و ساز، معدن، تولید محصول، صنعت انرژی یا صنعت حمل و نقل بسیار رایج است. به طور معمول، عکاسانی که عکاسی صنعتی انجام می دهند، کارگران صنایع را در حال انجام وظایف مربوطه نشان می دهند. هر شرکت بزرگی به این نوع تصاویر نیاز دارد. و با ادامه پیشرفت تکنولوژی و اتوماسیون، این نوع عکس ها بیشتر و بیشتر ضروری می شوند.

عکاسی صنعتی از این جهت مهم است که فناوری، نوآوری و کارهایی را که در پشت طیف وسیعی از فرآیندهای صنعتی انجام می‌شود، به تصویر می‌کشد. اکثر مردم از اتفاقاتی که در یک صنعت می افتد آگاه نیستند و عکاسی صنعتی در خدمت نشان دادن این جنبه ها به شکلی جالب و با دیدگاهی جدید است.

مزیت های عکاسی صنعتی

برخی از رایج ترین عکس های صنعتی ممکن است شامل مواردی مانند کارخانه ها، کارگران، خطوط تولید، ماشین آلات کشاورزی، ابزار در حال کار، داخل ماشین های در حال کار و غیره باشد. معمولاً عکاس صنعتی بنا به درخواست مشتری این نوع عکاسی را انجام می دهد. بنابراین، عکاس باید آنچه را که مشتری به دنبال آن است در نظر بگیرد و با نیازهای او تنظیم کند. مکان های صنعتی مملو از فرصت هایی برای ایجاد عکس های جذاب هستند. شما می توانید به آنچه مشتری درخواست می کند پایبند باشید، اما همچنین می توانید یک لمس خلاقانه اضافه کنید که به آنها شخصیت منحصر به فردی می دهد.

این مهم است که هنگام عکاسی صنعتی، عوامل زیادی در نظر گرفته شود و به تصویر توجه شود، زیرا مشتری می خواهد محصول، ماشین آلات یا فرآیند تولید خود را همانطور که هست نشان دهد. به همین دلیل باید مراقب بود که نسبت ها، رنگ ها یا بافت ها تا حد امکان به واقعیت نزدیک شوند.

عکاسی صنعتی
عکاسی

بهترین مناطق برای عکاسی صنعتی

بیشتر شهرهای بزرگ و همچنین شهرهای کوچکتر دارای مناطق صنعتی در اطراف خود هستند که معمولاً به آنها “چند ضلعی” می گویند. آنها مکان هایی هستند که گزینه های زیادی برای گرفتن این نوع عکاسی ارائه می دهند. اما نیازی نیست که شرکت های بزرگی را پیدا کنید که در آنها عکاسی صنعتی انجام دهید. همچنین می توانید به دنبال شرکت ها یا کارگران کوچکتر در این زمینه یا در صنایع مرتبط با دریا باشید. این بخش ها برای عکاسی صنعتی نیز ایده آل هستند.

می توانید با تماس با کارخانه ها یا شرکت های صنعتی که فکر می کنید به این نوع عکاسی نیاز دارند، شروع کنید. متوجه خواهید شد که یافتن مشتری آنقدرها هم که به نظر می رسد دشوار نیست زیرا صنایع مختلفی وجود دارند که به این نوع عکاسی نیاز دارند. صنایعی که عکس هایی دارند که فرآیندهای خود را نشان می دهند معمولاً ارزش بیشتری نسبت به صنایعی دارند که از عکس های بانک های تصویر استفاده می کنند. بنابراین در هنگام تماس با آنها دریغ نکنید.

ایمنی یک نکته ضروری در عکاسی صنعتی است

عکاسی در محیط های صنعتی می تواند هم برای شما و هم برای اطرافیانتان خطرناک باشد. بسته به نوع صنعت و بخش، آنها برخی از استانداردهای ایمنی یا موارد دیگر را خواهند داشت. ایمنی باید یکی از اولویت های اول شما باشد. یک راه خوب برای شروع این است که با مکانی که در آن عکاسی می کنید آشنا شوید. می توانید با نگاهی به آن در Google Maps، بازدید از وب سایت محل برگزاری، یا حتی بهتر از آن، رفتن به سایت و دیدن آن به صورت شخصی شروع کنید.