فیلمبردار کیست؟ – ویژگی های یک فیلمبردار حرفه ای چیست؟

فیلمبردار کیست؟

کار به عنوان فیلمبردار راهی عالی برای ورود به صنعت سرگرمی است. دوربین‌ها می‌توانند تقریباً در هر جایی که ویدیو ها ساخته می‌شوند کار کنند، به این معنی که فرصت‌های زیادی برای یافتن کار در این زمینه وجود دارد. اگر علاقه مند به کار در زمینه سرگرمی و داشتن تجربه در زمینه دوربین و تجهیزات فیلمبرداری هستید، در ابتدا  می بایست بدانید که فیلمبردار کیست؟. در این مقاله، کارهایی که فیلمبرداران انجام می دهند و همچنین فهرستی از مراحلی که می تواند به شما در شروع حرفه خود به عنوان یک فیلمبردار کمک کند را بررسی می کنیم.

 

فیلم بردار سینما

 

فیلمبردار کیست؟ آنچه که درباره فیلمبردار می بایست بدانید

فیلمبردار یا اپراتور دوربین، یک عکاس حرفه ای است که در ضبط تصاویر ویدئویی تخصص دارد. اپراتورهای دوربین می توانند در چندین صنعت مانند فیلم و تلویزیون، پخش اخبار، ورزش، موسیقی و غیره کار کنند. این می تواند به فیلمبرداران این فرصت را بدهد تا روی پروژه های خلاقانه کار کنند و در جنبه های مختلف فیلمبرداری، مانند زوایای دوربین یا نور، طرح خلاقانه ارائه دهند.

 

فیلم بردار ورزشی

 

کار یک فیلمبردار چیست؟

یک فیلمبردار عمدتاً مسئول عملیات تجهیز دوربین برای ضبط فیلم است. این می تواند شامل تنظیم دوربین و نور، استفاده از لنزها و زوایای مختلف و برنامه ریزی عکس ها قبل از جلسات ضبط باشد. اپراتورهای دوربین همچنین می توانند با پاسخ دادن به هر چالشی که با تجهیزات فنی یا تدارکات در طول فیلمبرداری پیش می آید، به تیم فیلم کمک کنند. اکثر اپراتورهای دوربین دستورالعمل‌هایی را از کارگردانان، مدیران عکاسی دریافت می‌کنند تا مطمئن شوند که کارشان منعکس‌کننده دیدگاه سازندگان مسئول هر پروژه ‌ای است که روی آن کار می‌کنند .در ادامه به راه فیلمبردار شدن اشاره می کنیم.

 

توجه: برای اینکه بدانید یک فیلم بردار دقیقاً چه کارهایی انجام می دهد، مطالعه مطالب این مقاله برای شما می تواند مفید باشد.

 

آموزش آکادمیک فیلمبرداری

در یک برنامه لیسانس در کالج یا دانشگاه معتبر ثبت نام کنید. از آنجایی که بخش بزرگی از مشاغل فیلمبرداران در صنایع فیلم و تلویزیون وجود دارد، اکثر اپراتورهای مشتاق دوربین در تولید فیلم یا فیلمبرداری تخصص دارند تا اطمینان حاصل کنند که در مورد مهارت ها و تجهیزات مورد نیاز برای کار خود در این زمینه آموزش می بینند. با این حال، ممکن است یک رشته مرتبط مانند عکاسی یا تولید فیلم را انتخاب کنید که بتواند بسیاری از موضوعات مشابه را آموزش دهد. داشتن مدرک لیسانس می تواند با دادن دانش اولیه مورد نیاز برای موفقیت به عنوان فیلمبردار به شما کمک کند تا کار خود را شروع کنید.

 

فیلم برداری استدیویی

 

اگر قصد دارید به طور حرفه ای فیلمبرداری را دنبال کنیدُ می بایست از اصطلاحات تخصصی آن آگاه باشید. برای این منظور روی لینک روبرو کلیک کنید >> 34 مورد از مهم‌ترین اصطلاحات تخصصی فیلمبرداری که می بایست به خاطر بسپارید

 

کارآموزی فیلمبرداری

برای کارآموزی فیلمبرداری اقدام کنید و تجربه حرفه ای کسب کنید. اکثر اپراتورهای دوربین به دنبال کارآموزی در یک شرکت تولید فیلم یا تلویزیون یا یک شبکه پخش خبر هستند. این به فیلمبرداران مشتاق اجازه می دهد تا با مشاهده آنها در حین کار و کمک به عملکرد دوربین و تجهیزات، وظایف شغلی خود را از متخصصان صنعت خود بیاموزند شما همچنین می‌توانید با انجام تحقیقات آنلاین یا تماس با شرکت‌هایی که می‌خواهید برای آنها کار کنید، دوره‌های کارآموزی فیلم‌بردار را بیابید.

گذراندن دوره کارآموزی فیلمبردار می‌تواند با آموزش پروتکل صنعت به شما و ایجاد فرصتی برای ایجاد شبکه با سایر حرفه‌ای که ممکن است بخواهید در آینده با آنها کار کنید، شما را برای کار در این زمینه آماده کند.

 

برای فیلمبرداری اقدام کنید

به دنبال کار به عنوان یک فیلمبردار حرفه ای باشید. ممکن است در نظر داشته باشید که برای شغل در شرکتی که دوره کارآموزی فیلمبردار خود را در آن تکمیل می کنید درخواست دهید، زیرا احتمالاً درک کلی از رویه ها و عملیات آنها دارید. با این حال، می‌توانید به‌عنوان اپراتور دوربین در شرکت‌های تولید فیلم یا تلویزیون، شبکه‌های پخش اخبار، شرکت‌های ورزشی و رویدادها و غیره به دنبال شغل باشید. این می تواند مفید باشد که قبل از جستجوی مشاغل خاص، تعیین کنید که می خواهید در کدام صنعت کار کنید، زیرا ممکن است تعیین کند که کجا برای موقعیت های باز جستجو می کنید.

ارتباطات کاری و تعامل با همکاران همچنین می‌تواند در طول این مرحله برای شما مفید باشد، زیرا می‌توانید با متخصصانی که در طول تحصیل و کارآموزی خود ملاقات می‌کنید و با مهارت‌ها و اخلاق کاری شما آشنا هستند تماس بگیرید. این ممکن است شانس شما را برای استخدام افزایش دهد، به خصوص اگر هر یک از ارتباطات صنعتی شما از فرصت های شغلی با شرکت خود یا سایر شرکت هایی که می شناسند مطلع باشند.

 

فیلم بردار جشن های خصوصی

 

محیط کار فیلمبرداری

فیلمبرداران می توانند در تعدادی از صنایع مانند فیلم، موسیقی، اخبار، تلویزیون و غیره کار کنند. به همین دلیل، محیط کار آنها اغلب به شرکتی که در آن کار می‌کنند و صنعتی که در آن کار می‌کنند بستگی دارد. که باید با ویژگی های فیلمبرداران مطابق باشد. برای مثال، یک فیلمبردار که در فیلم کار می‌کند ممکن است در یک فیلم یا در یک استودیو کار کند و معمولا مجبور است دوربین های خود را راه‌اندازی و حمل کند. تجهیزات به مکان های مختلف فیلمبرداری، زیرا برخی از پروژه های فیلم ممکن است در مکان های خارج از استودیوی خود فیلمبرداری کنند.

یک فیلمبردار که برای یک شبکه پخش خبر کار می کند معمولا بیشتر وقت خود را در استودیو می گذراند و از یک موقعیت ثابت فیلم می گیرد. این ممکن است برای فیلمبردارانی که با خبرنگاران میدانی کار می‌کنند متفاوت باشد، زیرا ممکن است نیاز به استفاده از تجهیزات ویدئویی دستی داشته باشند و برای گرفتن عکس‌های مختلف آماده حرکت باشند.

 

فیلم بردار گزارش های خبری

 

مقاله مرتبط: مراحل ساخت تیزر

 

ویژگی های فیلمبردار حرفه ای چیست؟

فیلمبرداران برای انجام موفقیت آمیز وظایف شغلی خود به مهارت های مختلفی نیاز دارند که شامل کار با تجهیزات دوربین می شود. این شامل دانش کار در مورد دوربین ها و لنزها و همچنین تجهیزات نورپردازی و صدا است. اپراتور های دوربین معمولاً به مهارت‌های سازمانی عالی نیاز دارند، زیرا اغلب چندین عکس را در یک روز می‌گیرند و باید بدانند برای هر جلسه ضبط دوربین خود را در کجا قرار دهند. ویژگی های فیلمبرداران به مهارت های فنی محدود نمی شود یک فیلمبردار همچنین می‌تواند از داشتن مهارت‌های بین فردی و ارتباطی مؤثری که می‌تواند به او کمک کند با کارفرمایان خود و سایر اعضای تیم‌های خلاقی که با آنها کار می‌کنند ارتباط مؤثر برقرار کند و از آنها جهت‌گیری کند، بهره‌مند شود. امیدواریم از مطالعه مقاله فیلمبردار کیست؟ لذت برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *