ساخت تیزر تبلیغاتی

ویژگـی های ساخت تیزر موفق

به عنوان مدیر یک کسب و کار تبلیغاتی ، باید به یاد داشته باشید که در بازار کاری که هستید رقابت بسیار زیاد است و در این بازار پر رقابت برندی موفق خواهد بود که بتواند در ساخت تیزر تبلیغاتی بهترین عملکرد را داشته باشید و پیام تبلیغاتی جذابی را به مخطب منتقل کند . بنابراین تیزر تبلیغاتی باید به قدری قوی و حرفه ای ساخته شود که به نوبه خود یک مزیت تبیغاتی برای شرکت به حساب بیاید .

برای بازدید از نمونه کارها کلیک کنید

ویژگی‌های ساخت این دسته از ویدئو ها

  • توصیه می کنیم از ایده های مفهومی و خلاقانه برای ساخت تیزر و موشن گرافیک استفاده کنید
  • باید ساخت تیزر براساس نیاز مخاطبین انجام شد ، نه طبق سلیقه کارفرما
  • بهتر است از جذابیت های ظاهری در ساخت تیزر تبلیغاتی استفاده نمایید
  • باید از سرعت مناسبی برای انتقال پیام تبلیغ استفاده گردد

نقش تیزرهای تبلیغاتی

تبلیغات تیزر ابزاری برای بازاریابی است که از پیام­های جذاب و تاثیرگذار برای ایجاد کنجکاوی کاربران استفاده می­کند. در این روش به تبلیغ محصول یا موضوعی به صورت غیر مستقیم پرداخته می­شود. در بسیاری از مواقع کمپین­هایی با تیزر تبلیغاتی ، مخاطبان را پیش از آن که محصولی جدید در بازار عرضه شود، با یک بازی ویدیویی، یک فیلم برجسته یا سایر رویدادهای بزرگ به خود جلب می­کنند.

به طور معمول، چنین کمپینی متشکل از یک سری تیزر است که مخاطب را با خود می­کشاند. نکته اصلی این گونه از تیزرها این است که به صورت کامل به موضوع پرداخته نمی­شود، تا خریدار از موضوع موردنظر مطلع نشود. این ترفند برخلاف تبلیغات سنتی عمل می­کند که نام محصول را در هر گوشه ­ای فریاد می­زنند.

استفاده از انواع تیزرهای تبلیغاتی

تیزر رئال

 این نوع از تیزرها نیز به صورت یک فیلم ویدئویی تهیه می­شوند که دارای یک داستان شکل گرفته و در خصوص معرفی محصول در شکل­های مختلف ایجاد می­شود. یکی از انواع تیزر که در دنیای رسانه بسیار مورد استفاده قرار می­گیرد و تاثیرگذاری قابل توجهی دارد، تیزر تبلیغاتی رئال است که توانسته است توجه خاص مخاطبان را جذب نماید. قدرت این نوع تیزر در جلب مخاطبان بسیار بالا بوده و برای تولید آن نیاز به تخصص و تجربه کافی بوده که می­بایست همراه با امکانات و تجهیزات مناسبی باشد.

یکی از مهم­ترین مواردی که می­تواند در کیفیت ساخت یک تیزر رئال نقش مهمی داشته باشد این است که از ایده­پردازی مناسبی بهره برده و بازیگران مناسبی نیز برای آن انتخاب گردد. هر یک از این موارد به تنهایی می­تواند در جذب بیشتر مخاطبان موثر باشد.

در نوع تیزر تبلیغاتی رئال، به طور معمول به گونه ­ای ارائه می­شود که از تصاویر و جلوه های واقعی استفاده شده و در یک فضای واقعی شکل می­گیرد. به طوری که همانند یک فیلم کوتاه از فیلم­نامه و متن مشخصی استفاده می­کند تا بتواند در یک داستانی با فضای واقعی، پیامی را به مخاطبان خود منتقل نموده و باعث ایجاد میل و اشتیاق در آن­ها شود تا برای دریافت خدمات یا خرید محصول اقدام نمایند.

در این نوع از تبلیغ، بازیگران در جلوی دوربین ظاهر شده و بازی خود را ارائه می­کنند و از هیچ نوع جلوه ویژه­ای در این خصوص استفاده نمی­شود. در این شرایط هدف تیزر تبلیغاتی، تمامی افراد جامعه در قشرهای مختلف بوده و یکی از انواع مناسب تبلیغات برای کسب و کارهایی است که به طور گسترده فعالیت دارند.

هنگامی که تصمیم گرفته می­شود برای ساخت تیزر رئال اقدام شود، لازم است که موارد زیادی را در نظر گرفت. از جمله امکاناتی که برای این کار نیاز است می­توان به تجهیزات تصویربرداری، لوکیشن، گویندگان، متن فیلم، مدت زمان تیزر، تعداد بازیگران، مدت زمان فیلم برداری اشاره نمود. لازم به ذکر است اگر در تیزر تبلیغاتی رئال از جلوه ­های ویژه یا انیمیشن استفاده شود، نوع تیزر ترکیبی محسوب می­شود.

تیزرهای تبلیغاتی مختلف

انواع تبلیغات تیزر

اگر بخواهیم تیزر تبلیغاتی را از نظر نوع ساختار دسته­ بندی کنیم، می­توان آن­ها را به انواع تیزرهای تبلیغاتی انیمیشن ، رئال یا ترکیبی از این دو و یا تیزرهای موشن گرافیک تقسیم نمود.

تیزر انیمیشن

پیدایش تیزرهای تبلیغاتی انیمیشن در این صنعت، زمان زیادی را به خود اختصاص داده است. این روش با استفاده از نرم­افزارهای رایانه­ای و انیمیشن ساز صورت می گیرد و می­تواند جذابیت­های تصویری زیبایی را ایجاد نماید.

این نوع از ابزارهای تبلیغاتی که با استفاده از انیمیشن انجام می­شود، دارای قدرت زیادی بوده و بازده بالایی را به خود اختصاص می­دهد. زیرا در کوتاه­ترین زمان می توان مخاطب را جذب کرده و سرگرم نمود. هنگامی که برای ساخت تیزر تبلیغاتی خود از روش­هایی مانند موشن گرافیک و یا انیمیشن استفاده می­کنید، ابتکار عمل در دستان شما قرار داشته و می­توانید با ایده­های نوآورانه یک محتوای جذاب را تولید کنید.

این در حالی است که در ساخت تیزر رئال و در شرایط واقعی، لازم است که محیط و لوکیشن خود را آماده کرده، بازیگران و تجهیزات لازم را مهیا نمایید. اما در تیزرهای انیمیشن بدون این محدودیت­ها و بدون در نظر داشتن رویدادی خاص، این امکان را دارید که از تیزر تبلیغاتی خود استفاده کنید.

امروزه با پیشرفت زیادی از انیمیشن‌سازی روبرو هستیم که می­تواند امکانات و دسترسی­های بیشتری را برای ساخت یک ویدئوی حرفه­ای ایجاد نماید. از همین روست که شرکت­های بزرگ و کوچک در جهت معرفی برندهای خود از این تکنیک استفاده می­کنند و از قابلیت­های آن بهره لازم را می برند. ورود نرم­افزارهای حرفه­ای در این حوزه، باعث شده است که بتوانید در مدت کوتاهی، تیزر انیمیشن و یا موشن گرافیک خود را بسازید.

یکی از نکاتی که باید در زمان ساخت تیزر انیمیشن در نظر داشته باشید این است که به کاراکترهایی که در ویدئوی خود استفاده می­کنید، توجه کنید. برخی از شخصیت­های کارتونی به جهت انحصاری بودن آن­ها، قابلیت استفاده را نداشته و مخالف قوانین کپی رایت می­باشد.

در صورت استفاده از این کاراکترها، فیلم شما غیرمجاز محسوب می­شود. می­توانید به سادگی یک شخصیت کارتونی جذاب و البته منحصر به فرد را برای خود ایجاد کرده و آن را به گونه طراحی کنید که در ذهن کاربران شما ماندگار باشد.

استفاده از ابزارهای مختلف در تیزر

تیزر انیمیشن رئال

این نوع از تیزر نیز با استفاده از تکنیک­های متفاوت ترکیبی از فضایی حقیقی و انیمیشن را ایجاد می­کند و در نهایت یک فیلم ارائه می­گردد. برای ساخت یک تیزر انیمیشن رئال، لازم است که از شیوه­های تبلیغاتی که در نوع تیزر رئال استفاده می­شود به همراه انیمیشن استفاده نمود. در این روش، بازیگران واقعی در فیلم به همراه جلوه­ های ویژه و انیمیشن ایفای نقش می­کنند.

برای ساخت این نوع از تیزر تبلیغاتی، نیاز به تخصص و مهارت لازم است و ممکن است که برای بسیاری از افراد اجرای آن ساده نباشد. همچنین این نوع از تبلیغات نیاز به نوآوری و خلاقیت بالایی دارد تا به خوبی با هم تلفیق شده و مخاطب را از تبلیغات دور نکند.

هنگامی که به خوبی این کار انجام شود، می­توان در نوع تبلیغاتی استفاده نمود که تاثیرگذاری بر عموم جامعه را هدف گرفته است. در صورتی که در بخش انیمیشن، زیاده روی صورت گیرد، ممکن است تنها بتواند بخشی از گروه سنی را در برگرفته و از هدف اصلی ساخت تیزر دور شود.

تیزر موشن گرافیک

 این نوع از تیزر با استفاده از نرم افزارهایی مانند افتر افکت ایجاد می­شود که نوع تاثیرگذاری از تیزر تبلیغاتی به شمار می ­آید.

مزیت تیزر انیمیشن در مقایسه با رئال

مهم­ترین مزیتی که تیزری که با تکنیک موشن گرافیک و انیمیشن ساخته شده است، دارد این است که می­توان بدون محدودیت، به خلق مفاهیم جدیدی دست زد و با ایجاد خلاقیت و رویاپردازی، تصاویری جذاب و نوآورانه را ایجاد نمود. در صورتی که برای ایجاد برخی از رویدادها در تیزر رئال، محدودیت های زیادی وجود خواهد داشت. ضمن آن که هزینه­های زیادی را هم شامل می­شود.

نقش زمان در ساخت تیزر

اما در ساختار تیزرهای تبلیغاتی موارد دیگری نیز وجود دارد که در نوع و شکل ایجاد آن تاثیر گذار است. به طور کلی در یک تیزر دو قسمت وجود دارد. راه ­اندازی تیزر تبلیغاتی که باید توجه کاربران را به خود جلب کند و اطلاع رسانی که انجام می شود تا ارتباط تیزر را با یک محصول خاص نشان می­دهد. بنابراین، می­توان آن­ها را بر اساس مدت زمان  به دو نوع دسته­ بندی کرد.

تیزرهایی که زمان شروع و انتشار آن و ارائه توضیحات تماما همزمان صورت می­گیرد. اما در نوع دیگر ابتدا تیزر معرفی می­شود و مرحله اطلاع رسانی پس از یک تا دو هفته انجام می­شود. در چنین شرایطی پیشاپیش کاربر کاملا شیفته بوده و می­خواهد پاسخی برای سوال خود بدست آورد.

تبلیغات با انواع تیزرها

تبلیغات دیجیتالی

به نظر می­رسد یکی از محبوب­ترین نوع تیزر تبلیغاتی یک بنر در پایین مرورگر و در صفحات وب سایت است. آن­ها برای جلب توجه کاربر طراحی شده اند. ترکیبی از تصاویر و متن جذاب برای تحریک احساسات می­تواند برای این مورد استفاده شود. همچنین تبلیغاتی با هدف معرفی محصولات خاص که بیشتر مردم معمولاً به آنها نیاز دارند، وجود دارد. اما چنین بنرهایی فقط مورد خاصی از نوع تبلیغات تیزر هستند که محدود به اینترنت یا قالبی مشخص است.

به عنوان مثال، تبلیغات موثری که پیش از عرضه مدل­های جدید به نمایش در می­آید را به خاطر آورید. در ابتدای ویدیو، هنوز متوجه نمی­شویم که در مورد چه چیزی صحبت می­کند. شما فیلم را دنبال می کنید بدون آن که از آرم تجاری مشخصی نام برده شود اما در پایان متوجه می­شوید که از چه چیزی صحبت به میان آمده است.

امروزه از پوسترها نیز در تیزر تبلیغاتی استفاده می­شود. آنها نقش اساسی در معرفی پیش از عرضه محصولات دارند. به طور معمول سازندگان، پوستری را در قالبی استاندارد و درجهت جذب کاربران کنجکاو منتشر می­کنند.

کمپین تیزر چیست؟

کمپین تیزر یک تکنیک بازاریابی است که به موجب آن غالباً تبلیغات رمزآمیز منتشر می شود، معمولاً با هدف ایجاد هیاهوی محصول جدید، خدمات یا یک کمپین بزرگتر صورت می­گیرد. کمپین های تبلیغاتی اگر درست انجام شود می­توانند تعامل اجتماعی و هیجان ایجاد کنند.

راه­ های محبوب برای تیزر تبلیغاتی می­تواند شامل پوستر، بیلبورد یا از طریق رسانه­های اجتماعی در قالب عکس یا فیلم باشند. کمپین­های تیزر راهی عالی برای معرفی و گسترش یک محصول یا خدمت، در جهت  راه­اندازی گسترده­تر می­باشند.

تجهیزات مناسب برای ساخت تیزر رئال

نکاتی برای ایجاد یک تیزر موفق

هنگام راه ­اندازی یک محصول  و با هدف حداکثر تأثیرگذاری یک تیزر، ایجاد می­شود و می­تواند یک روش بسیار موثر برای ایجاد کنجکاوی و سر و صدا در حوزه محصول قبل از رونمایی بزرگ آن باشد.

کمی رمز و راز ایجاد کنید :

افراد عاشق دانستن هستند و حل معما را دوست دارند. بنابراین، در تیزر تبلیغاتی خود، با استفاده از آن افراد را جلب روند راه­اندازی محصولات خود کنید. کنجکاوی آن­ها را تحریک کنید تا برای حل رمز و رازی ارزشمند، به شما بازگردند. این کار را می­توانید با ویدئوهایی جذاب اجرا کنید.

موضوع اصلی را در ابتدا مطرح نکنید :

هنگامی که حس کنجکاوی آنها را برانگیختید، شروع به ارائه اطلاعات بیشتر کنید تا مخاطبان به محصولات شما علاقه ­مند شوند. لازم است که تعلیق ایجاد کنید، شاید هر بار یک سرنخ را ارائه کنید، یا از مخاطبان خود بخواهید حدس بزنند که این محصول چه می­تواند باشد.

مخاطب خود را با تیزر خود، درگیر اطلاعات قطره­ای کنید. این موضوع به آنها امکان می­دهد درباره اتفاقات بعدی حدس بزنند. می توانید تیزر خود را به گونه ای بسازید که قابل پیش بینی نباشد.

زمان بندی در روند تبلیغات داشته باشید :

 در این کار زمان­بندی مهم است. یک تیزر تبلیغاتی نوعی تجارت نمایشی است، بنابراین شما باید بتوانید در مورد آمادگی مخاطبان خود قضاوت کنید.

تا جایی که ممکن است جذابیت ایجاد کنید :

هر چقدر با تیزر خود هیجان بیشتری ایجاد کنید، بهتر است. تصاویر باید در مخاطبان شما طنین­انداز شود، به همین دلیل پرداختن به فیلمنامه و تکنیک­ های تیزر بسیار ضروری است. گاهی اوقات، سادگی بهترین راه برای پیشرفت است. ممکن است که تیزری برای معرفی یک محصول یا سرویس جدید باشد، می­بایست مخاطب را با ایجاد رمز و راز، تعلیق و یا فوریت جذب نمود. به عنوان مثال اتفاق بزرگی در راه است.

در تیزر تعامل ایجاد کنید :

مخاطبان دوست دارند در این ماجرا شرکت کنند. هر تیزر تبلیغاتی که کنجکاوی را برانگیزد، در شبکه­های اجتماعی قابل اشتراک باشد و شامل یک چالش تعاملی باشد، آن­ها را درگیر خواهد کرد. بهترین کمپین­ های تبلیغاتی مربوط به استفاده از روان مخاطبان هدف شما است، بنابراین احساس می­کنند که اگر با کمپین شما همراه نباشند و ثبت نام نکنند، پیشنهادهای عالی را از دست خواهند داد.

روش های ساخت تیزر

ساخت تیزر تبلیغاتی

ابتدا تصمیم بگیرید که می­خواهید چه فضایی ایجاد کنید. از آنجا که فیلم­های تیزر بسیار کوتاه هستند، شما معمولاً می­توانید یک احساس را تحریک کنید.. به عنوان مثال اگر یک راهنمای سفر را ارائه می­دهید، می­توانید روی موارد هیجان­انگیز تمرکز کنید.

وقتی موضوع احساسی به ذهن­تان خطور کرد، انتخاب عکس، موسیقی و متنی که در آن قرار خواهید داد، بسیار آسان­تر است. هر کلیپ را نسبتاً کوتاه نگه دارید. برای هر کدام سه تا ۱۰ ثانیه زمان بگذارید، بدین ترتیب می­توانید سرعت نگاه مخاطبان را درگیر کنید.

مفاهیم کلی تیزرها برای تریلرها نیز یکسان است. شما هنوز هم باید حالت را مشخص کنید و متناسب با آن موارد خود را انتخاب کنید. اما مسلماً روند ساخت یک تریلر شما را بیشتر درگیر می­کند.

تیزر در مقابل تریلر

هدف اصلی تیزرها و تریلرها  جذب مخاطبان و پیش نمایش کامل محصول است، اما تفاوت­های فنی مهمی وجود دارد. طول تیزرتبلیغاتی به طور معمول  ۱۵الی۶۰ ثانیه است، در حالی که تریلرها ۱تا ۳ دقیقه و بعضی اوقات حتی بیشتر هستند. تیزر تبلیغاتی محصول را تبلیغ می­کنند و لازم نیست که به ترتیب زمانی باشند.

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید هنگام تصمیم ­گیری بین یک تیزر و یک تریلر به آنها فکر کنید :

مخاطبان شما چقدر با محصول و یا نام تجاری شما آشنا هستند؟ هر چقدر آنها کمتر از آنچه شما می­فروشید و شرکت شما بدانند، شما به فیلمی طولانی­تر و با جزئیات بیشتر نیاز دارید. به هر حال، شما فقط محصول به فروش نمی­رسانید. بلکه به آنها می­آموزید که محصول شما چیست و چه مزیتی دارد. اگر محصول شما نسبتاً جدید یا ناشناخته است، ساخت یک تریلر را در نظر بگیرید. اگر شناخته شده هستید، ممکن است یک تیزر بهتر باشد.

نکته دیگر این است که آیا می خواهید کنجکاوی ایجاد کنید یا تمایل مخاطبان را بدست آورید؟ یک تیزر کنجکاوی مخاطبان را تحریک می­کند و تأثیر ماندگاری بر بینندگان می­گذارد. در مقابل، یک تریلر آنها را برای انجام آن متقاعد می­کند. در صورتی که لازم است در اطراف و حاشیه محصول خود هیاهو ایجاد کنید، و این موضوع از جذب نمودن مخاطبان و مشتری ها مهم تر است، تیزر تبلیغاتی را برگزینید.

توجه کنید که مخاطبان شما چه چیزی را ترجیح می دهند؟ برخی از اطلاعات و محتوای سریع را دوست دارند. از سویی دیگر برخی از افراد به فیلم­های طولانی و عمیق تر گرایش دارند. احتمال این وجود دارد که در گروه اول، تیزرها مناسب باشند و در گروه دوم تریلر گزینه بهتری باشد. هنگام انتخاب خود، محتوای مورد نظر مخاطب را در نظر بگیرید.

برخی از سازندگان هم یک تیزر و هم یک تریلر منتشر می­کنند. به طور معمول، تیزر تبلیغاتی چند ماه یا چند هفته قبل از تریلر منتشر می­شود.

تبلیغات موثر

چه زمانی می­توانید از تیزر و تریلر استفاده کنید؟

تیزرها و تریلرها فقط به فیلم محدود نمی­شوند. این ابزارهای تبلیغاتی به خوبی می توانند در برنامه های تبلیغاتی نقش مهمی داشته باشند. برای نمایش ها، وب سایت، کلاس های آنلاین و غیره. هدف در این جا می­تواند ایجاد ترافیک بالاتر، ایجاد راهنمایی یا جذب مخاطب و مشتری باشد.

نکاتی برای ساخت یک تیزر

هنگام انتخاب فیلم، کلیپ ها یا لحظاتی را انتخاب کنید که بیش از یک کار را انجام می­دهد. به عنوان یک ایده، ممکن است تصویری انتخاب کنید که هم خنده­دار باشد و هم هدف فیلمنامه را پیش ببرد. می توان فیلم نامه ای انتخاب شود که دارای مضمونی احساسی بوده و آموزنده نیز باشد. توجه کنید که مخاطبان، هنگام تماشای این موارد چه چیزی یاد می­گیرند یا احساس می کنند.

همچنین مهم است که در مورد آنچه مخاطبان، شما را مجبور به اقدام آن می­کند، فکر کنید. اگر کاربران بعد از تماشای فیلم کاری انجام ندهند، تیزر تبلیغاتی شما اساساً بی معنی و کاری بیهوده خواهد بود. هنگامی که بر این موضوع در زمان ایجاد و ساخت تیزر خود و برنامه ریزی در خصوص آن اقدام می کنید، می تواند تمرکز شما را روی آن افزون کند.

عناصر تبلیغاتی موثر

پنج مورد وجود دارد که هر ویدئو و تیزر در آن قرار دارد. این عناصر لازم نیست که به ترتیب خاصی ظاهر شوند، اما مهم است که وجود داشته باشند.

معرفی برند یا محصول

متناسب با این که فیلم شما را در چه رسانه­ای دیده اند، ممکن است مخاطبان شما هیچ ایده­ای در خصوص شما نداشته باشند. اینکه شرکت شما چه کاری انجام می­دهد یا محصول شما چیست. این احتمال وجود دارد که قصد شما، مطرح کردن یکباره تمامی جزئیات نباشد. اما لازم است برخی از زمینه­ها را ایجاد کنید تا بینندگان دلیل مرتبط بودن شما را درک کنند. این ممکن است به یک معرفی سریع، متن روی صفحه یا عکس­هایی که به مخاطبان کمک می­کنند آنچه را که انجام می­دهید درک کنند، باشد.

تاثیر محتوای تصویری

این نکته لازم به ذکر است که انسان­ها از طریق بصری، یادگیری بالاتری دارند. این را باید گفت که نود درصد اطلاعات ارسال شده به مغز، بصری بوده و پردازش تصاویر ششصد هزار برابر سریع­تر از متن است. به این ترتیب، از متن به عنوان مکمل و نه جایگزین تصاویر و ویدئو استفاده کنید. می­توانید تیزر تبلیغاتی خود را پراکنده کردن چند متن تکمیل کنید.

تیزر تبلیغاتی حرفه ای

نام و نشان در تیزر

به خاطر داشته باشید که لازم است در ویدئو، حداقل یکبار به نام و آرم محصول و خدمات خود اشاره کنید. آن چه که مهم است این است که شما بایستی بتوانید در ذهن مخاطبان خود ارتباطی که میان محصول و داستان فیلم وجود دارد را تقویت نمایید. اگر این کار را نکنید، در نهایت با یک ویدیوی شگفت انگیز روبرو خواهید شد که مخاطبان آن را دوست خواهند داشت، اما برای نتیجه نهایی شما هیچ کاری انجام نمی­دهند.

اگر در حال ایجاد تیزر هستید، جایی که هدف معمولاً ایجاد فریب و احساس است، ممکن است این اطلاعات را تا پایان ویدئو نگه دارید.

اهمیت اثبات اجتماعی

اثبات موقعیت اجتماعی تأثیر فوق العاده­ای دارد. اگر مخاطبان شما بدانند افراد دیگری به محصول شما اعتماد دارند، از آن استفاده می کنند و آن را دوست دارند، احتمال اینکه خودشان آن را بخرند بسیار زیاد است. لازم است که برای این موضوع اقدام کرده و در ویدئوی خود، اعتبار و اثبات اجتماعی خود را نشان دهید.

ممکن است، یک گواهی از یک مشتری خوشحال، نقل قول از مقاله های خبری یا نظرات، قطعه ­هایی از بررسی یک سایت، تصاویر یا فیلم هایی از افرادی باشد که از محصول شما استفاده می­کنند.

ایجاد ارتباط و تعامل با مخاطبان

فراخوان CTA

یک فراخوان که به بینندگان توصیه خاصی برای کارهای بعدی را ارائه می دهد، ممکن است مهم­ترین گزینه در یک تیزر تبلیغاتی باشد. اگر فیلم شما به سمت موضوعی هدایت نشود، تمام انرژی و احساسی که ایجاد می­کند، بی فایده خواهد بود. گام بعدی و منطقی برای مخاطبان خود ایجاد کنید. این امکان وجود دارد که در تیزر خود، از مخاطبان خود درخواست کنید تا با شما تماس بگیرند.

به عنوان مثال می­توانید از ایده ­هایی مانند، مشترک کانال شوید، برای خبرنامه ایمیل ثبت نام کنید یا درباره دریافت محصولات جدید به روزرسانی کنید. هدف نهایی هرچه باشد، با این کار بینندگان خود را تشویق کرده و به مرحله بعدی راهنمایی کنید.

یا اگر در حال ساخت ویدیویی برای چیزی همانند اشتراک در کانال یوتیوب خود هستید که قبلاً فعال بوده است،  می توانید از این روش برای ساخت آن استفاده کنید. این موضوع به شما امکان می­دهد خود را با محیط هماهنگ کنید. تصور کنید شما تبلیغ کانال یوتیوب خود را در کانال اینستاگرام  نیز انجام می دهید. در این شرایط، طول فیلم تبلیغاتی فقط ۶۰ ثانیه است، بنابراین تیزر تبلیغاتی اینستاگرام شما عالی خواهد بود.

از طرف دیگر، هیچ محدودیت زمانی در سایت شخصی شما وجود ندارد، بنابراین یک فیلم تیزر طولانی ­تر می­تواند انتخاب بهتری باشد. بعلاوه، شخصی که در حال مرور سایت شما است معمولاً دارای هدف بالاتری بوده و یا علاقه بیشتری به محصول شما دارد. این در مقایسه با شخصی که بصورت معمولی از طریق اینستاگرام خود پیمایش می­کند و پست شما را می­بیند، در نظر گرفته می­شود.

این به منابع شما برمی­گردد. اگر می­توانید دو فیلم با کیفیت بالا ایجاد کنید، این کار را انجام دهید. اگر فقط ظرفیت ساخت یک تیزر تبلیغاتی را دارید، نوعی را که انطباق بیشتری با اهداف شما، مخاطبان و محصول تان را دارد، انتخاب کنید.

استفاده از انیمیشن در تیزر

 

ساخت یک تیزر تاثیرگذار

گاهی لازم است که برای استفاده بهتر از یک تیزر، هدف فروش را فراموش کرده و بیشتر به ایجاد ارتباط با مخاطب تمرکز کنید و روابط عمومی خود را در آن به کار گیرید. فیلم­ها می­توانند اهداف زیادی داشته باشند می­تواند تنها به هدف جلب افراد در انجام اقدامات بعدی بوده و یا ممکن است بازدید از وب سایت شما یا جستجوی خط تولید و محصولات شما باشد.

تیزر تبلیغاتی ممکن است برای یک محصول خاص باشد و گاهی اوقات نیز موثر است. اما گاهی برای متقاعد کردن مردم به کار گرفته می­شود که لازم است سوالات بیشتری بپرسند و از شما اطلاعات بگیرند. یا ممکن است به هدف ارائه راحت­تر خدمات باشد که افراد مجبور شوند به صورت رایگان از آنها بازدید کنند.

به عنوان مثال، تیزری را در نظر بگیرید که باعث می شود افراد علاقه­مند به دانلود یک صفحه کار رایگان شوند. گاهی اوقات یک فیلم جذاب در یوتیوب، که با هدف ایجاد علاقه برای ورود به سایت است، می­تواند بسیار تاثیرگذار عمل کند.

مراحل ساخت تیزر موثر

در اینجا راهنمای گام به گام برای ایجاد یک تیزر تبلیغاتی موثر وجود دارد. این تنها راه انجام این کار نیست و هیچ قانون سخت و صریحی وجود ندارد. اما این یک طرح اصلی است که می­توانید آن را اجرا کنید تا بتوانید به اهدافی که در ساخت فیلم خود دارید نزدیک­تر شوید.

مرحله اول : متن خود را با دقت بنویسید.

 آنچه مهم است این است که کاربر موضوع مورد بحث را لمس می­کند، اما باعث ایجاد کنجکاوی می­شود و یا او را به فکر وا می­دارد. متن انتخاب شده باید جالب باشد، شاید حتی نیاز باشد که سرگرم کننده انتخاب شود، به طوری که در پایان، مخاطب شما هنوز هشیار و مشتاق باشد. این متن نبایستی بیش از حد طولانی در نظر گرفته شود. توجه داشته باشید که این فقط یک تیزر تبلیغاتی برای رویداد اصلی است و در پایان ویدئو، مخاطبان باید نیاز به اطلاعات بیشتر را بخواهند.

به عنوان مثال می­توانید از یک ویدئو با ۱۲۰ ثانیه استفاده کنید. شاید لازم باشد که در چند مرحله آن را کوتاه کنید. برای آن که کمتر به این کار مجبور شوید، می­توانید متن خود را به درستی تنظیم نمایید.

ایجاد هیاهو در یک تیزر

مرحله دوم : سخنگوی فیلم را انتخاب کنید.

این مهم است که برای فیلم خود فردی را انتخاب کنید که آن را جذاب تر نماید. در انواع مختلف تیزر، استفاده از شخصیت­های کارتونی و یا چهره­های جذاب می­تواند موثر باشد. می­توانید ترکیبی از دو ویژگی به ظاهر متناقص را انتخاب کنید که به طور معمول توجه زیادی را به خود جلب می­کند.

استفاده از افراد مشهور در ویدئو بسیار موثر است اما اگر امکان چنین کاری را ندارید می­توانید از گزینه اعتبار استفاده نمایید. به عنوان مثال کسی که در یک لباس آزمایشگاهی برای یک موضوع بهداشتی صحبت می­کند و یا فردی با تخته وایت برد برای یک موضوع دانشگاهی سخن می­گوید.

البته سخنگو می­تواند هر کسی باشد. اما پوشیدن لباس رسمی آزمایشگاهی بدون داشتن گواهینامه­های مناسب می تواند اعتبار تیزر شما را زیر سوال ببرد. لباس پوشیدن به روش جلب توجه برای ایجاد علاقه می تواند در تیزر تبلیغاتی شما تاثیر منفی داشته باشد. بنابراین، این احتمال وجود دارد که انجام این کار توسط خودتان، میزان علاقه یکسانی را جلب نکند.

مرحله سوم : رسانه خود را ترکیب کنید.

 این مرحله مطمئناً یک ضرورت نیست، اما اگر می­توانید برخی از عکس­های محصول یا تصاویر یا کارتون­های دیگر را در داخل تیزر تبلیغاتی خود قرار دهید، می­توانید داستان را جالب­تر کنید. اطمینان حاصل کنید که رسانه­های ترکیبی، پیام شما را تقویت می­کنند و هدف اصلی شما را ارتقا می­دهند.

به عنوان مثال هنگامی که از یک انیمیشن تخته سفید برای توصیف یا خلق یک شخصیت استفاده می­کنید، این نوع تیزر انیمیشن، با خطوط ایجاد شده می­تواند تاثیر زیادی را داشته باشد. ضمن آنکه همزمان با صداگذاری در مورد توصیف خصوصیات فیزیکی یک شخصیت همراه باشد و تصویر را تقویت کند.

صداگذاری مناسب در تیزر

مرحله چهارم : آرم خود را ارسال کنید.

توجه داشته باشید که در انتهای ویدئوی خود، به عنوان گام بعدی، کار را برای کاربران راحت کنید. لازم است که اطمینان حاصل کنید که آرم، URL، شماره تلفن و هر آنچه را که لازم می­دانید برای ارتباط بعدی در فیلم خود بگذارید و این اطلاعات حداقل برای چند ثانیه روی صفحه باقی می­ماند.

مرحله پنجم : تبلیغ فیلم را انجام دهید.

اکنون که تیزر تبلیغاتی شما آماده شده است، هر کجا که بخواهید می­توانید آن را قرار دهید، وقت آن است که توییت ها را بنویسید، دوستان خود را اسکایپ کنید، در مورد ویدیو وبلاگ بنویسید و تبلیغات دیگری را که در ذهن دارید انجام دهید.

شما می­توانید با توجه به نکات مطرح شده، برای ساخت تیزر خود اقدام کنید. این امکان برای شما وجود دارد که از مشاوره های کارشناسان مجرب بهره مند شوید. همچنین در صورتی که نیاز دارید برای کسب و کار شما و یا یک رویداد مهم تجاری و یا اجتماعی، تیزر تبلیغاتی حرفه ای و تاثیرگذاری تهیه شود، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

هزینه ساخت تیزر

موضوعی که راجع به آن صحبت و مسائل مربوط به آن را بررسی می کنیم هزینه ساخت تیزر می باشد در ابتدا لازم است قبل از صحبت درباره هزینه ساخت تیزر راجع به خود تیزر صحبت کنیم که مفهوم تیزر چیست و کاربرد آن چیست. تیزر به فیلم یا کلیپی گفته می شود که می تواند مستند یا رئال یا به صورت انیمیشن ساخته شود و از کمترین زمان و بیشترین زمان انجام داد که این امر بستگی به سفارشی بودن یا میزان هزینه ساخت تیزر که کارفرما می خواهد بپردازد.ساخت تیزر به عوامل زیادی بستگی دارد از قبیل موضوع، نوع، در یک مکان خاص یا محیط باز و چگونگی آن و غیره….

هزینه ساخت تیزر به موارد زیادی وابسته است که در این مطلب به چند نمونه کلیدی و مهم آن که با هزینه ساخت تیزر بستگی دارد اشاره میکنیم. یکی از مواردی که می شود به آن اشاره کرد و رابطه مستقیم با پر هزینه و کم هزینه بودن ساخت تیزر می باشد این است که وقت تیزر به چه مقدار باشد به این معنا که دردرست کردن تیزر هزینه ساخت تیزر با مقدار زمانی که سفارش دهنده یک تیزر که افراد گوناگونی هستند منجمله تولید باشد یعنی از  تولید کنندگان، صادر کنندگان، فروشندگان، خدمات دهندگان، وارد کنندگان و مصرف کنندگان و نیز کسانی و نیز کسانی که در مشاغل مختلف مشغول به کار و کارفرما هستند بستگی دارد به طور مثال اگر کارفرمایی دستور ساخت تیزر را به سازنده می دهد باید مدنظر داشته باشد برای برآورد هزینه ساخت تیزر فقط از محصول خود در تیزر استفاده کند که این موضوع باعث کمتر زمان بردن و کمتر از دستگاه های فیلمبرداری و عوامل مربوطه استفاده شود و همین ها باعث پایین آمدن هزینه ساخت تیزر می شود.

زیرا فقط منظور نمایش محصول می باشد کمااینکه کارفرما یا سفارش دهنده کار بخواهد این پروسه ساخت تیزر طولانی تر باشد یعنی از ابتدای تولید محصول به نمایش گذاشته می شود و همچنین تا مرحله ی عرضه به بازار و پخش در محل های مرتبط ساخته شود که خود این پروسه هزینه ساخت تیزر را بالا برده و کار به صورت سفارشی ساخته میشود. یکی از موارد دیگر که در هزینه ساخت تیزر مورد بررسی قرار می گیرد گستردگی محصول یا کالایی که قرار است برای آن تیزر ساخته شود که این محصول آیا در کارخانه تولید میشد یا کشاورزی است که باید از مزرعه یا گلخانه فیلمبرداری شود یا خدمات است و در یک دفتر انجام میشود و در محیط بسته شرایط خود را دارد که در هزینه ساخت تیزر موثر است و یا اینکه در محیط بیرون باشد که این مورد هم با توجه به مسائل مجوز ساخت و تردد مردم و ترافیک و سروصدا و نور شب یا نور روز وضعیت و شرایط آب و هوا و داخل شهر باشد یا شهرستان ، نقطه کویری باشد یا شمالی، خارج از کشور باشد یا داخل و یا احتیاج به اجاره لوکیشن یا محلی برای فیلمبرداری باشد که همین اجاره لوکیشن و محل در هزینه ساخت تیزر موثر می باشد و نیز به برخی عوامل دیگر  غیره بستگی دارد که پایین آوردن این ریسک ها در هزینه ساخت تیزر تأثیر دارد.

و همچنین مکان عمومی باشد مثل سالن همایش، یا مکانی خاص مثلا موزه یا خانه ای متعلق به میراث فرهنگی باشد که برای هماهنگ کردن این مکان ها نیز مخارجی صرف می شود که باعث می شود در هزینه ساخت تیزر تأثیر داشته باشد و دارد. یکی از موارد مهمی که درهزینه ساخت تیزر جا دارد به آن اشاره شود بازی کردن بازیگر مشهور یا یک بازیگر درجه ۲ یا یک نابازیگر یا فرد عادی باشد که صرفأ میخواهد دیده شود.اگر از بازیگر معروف استفاده شود مسلمأ هزینه ساخت تیزر بالا می رود و همچنین استفاده از نا بازیگر هزینه ساخت تیزر را سرشکن می کند.

بی شک تیزری که با بازی بازیگر معروفی ساخته می شود بازخورد و احتمال دیده شدن آن بسیار زیاد می باشد و هزینه ساخت تیزر از خود کار به دست می آید چون مشتری بیشتری جذب می شود.یکی از عواملی که در هزینه ساخت تیزر نقش دارد سازنده ی تیزر می باشد که کمپانی یا شرکت و مرکزی است که کار ساخت تیزر را به آنها محول کرده ایم که قدمت و سابقه این موسسه یا کمپانی در هزینه ساخت تیزر تأثیر بسزایی دارد اگر کار را به موسسه و کمپانی نو پا و نو ظهوری که رزومه ای ندارد بسپاریم ریسک است که کار خوب در بیاید یا خیر که اگر ماحصل کار آن چیزی نباشد که مدنظر ما بوده است این خود هزینه ساخت تیزر را مضاعف میکند چون باید دوباره به دست کمپانی انجام شود که امتحان خود را پس داده است و کار با کمپانی نو ظهور دوباره کاری در هزینه ساخت تیزر می باشد. هزینه ساخت تیزر به صورت انیمیشن و ۳دی یا همان سه بعدی بسته به وسایل و دستگاههای پیشرفته در داخل کشور دارد مه بعضی از کارفرماها برای بهترین کیفیت کار خود را به کشورهای خارجی مدعی کار تیزر میدهند تا به نحو احسنت کار برایشان ارائه شود و خود هزینه ی هنگفتی در پی دارد.